زندگی نامه نوید محمدزاده

  • شهریور ۱۹, ۱۳۹۹
  • ۴۳ بازدید

نوید محمدزاده ، در سال ۱۳۶۵ در شهر ایلام متولد شد. از زندگی خصوصی وی چندان اطلاعاتی دردسترس نیست.

شروع مسیر بازیگری او از تئاتر و در سال ۱۳۸۲ هنگاهی که ۱۷ سال سن داشت ، در موسسه هفت هنر کرج و زیر نظر هنرمندانی ازجمله محمد یعقوبی ، علی سلیمانی ، مهتاب نصیرپور و نوید فرح مرزی و… آغاز شد. البته در این سال ها چندان موقعیتی برای فعالیت برای او وجود نداشت و طبق گفته خودش ، تا چند سال اجرا های خصوصی و نمایشنامه خوانی برای دوستانش انجام میداد.

شروع حرفه ای

اما آغاز حرفه ای نوید محمدزاده با فیلم “درمیان ابر ها” اثری از روح الله حجازی رقم خورد . پس از آن نیز در فیلم “آن دو” ساخته بهروز قبادی نقش اول را به عهده داشت که فیلم به دلیل نداشتن پروانه ساخت اکران نشد.

تصویری از نوید محمد زاده در فیلم درمیان ابر ها

تصویری از نوید محمد زاده در فیلم درمیان ابر ها

همچنین اولین اجرای عمومی تئاتر خود را در سال ۱۳۸۷ برای نمایش “پسران آفتاب” تجربه کرد و جایزه دوم بازیگری بخش بین الملل جشنواره دانشجویی را دریافت کرد و یک سال بعد در نمایش “ماه در مرداب” ایفای نقش کرد.هرچند خودش نقطه شروع جدی فعالیتش را در سال ۱۳۸۹ و با بازی در نمایش های “فاصله تاریک ستاره ها – ایثار ابومحبوب” “یک دقیقه سکوت – آیدا کیخایی” “دهانی پر از پرنده – فارس باقری” و “آخرین نامه – مهرداد کوروش” میداند که به خاطر بازی در آخرین نامه در فجر کاندید بازیگری نیز شد.

رسیدن به شهرت

اما شهرت نوید محمدزاده با بازی در فیلم ناهید اثر آیدا پناهنده در سال ۱۳۹۳ آغاز شد ، همچنین بازی در فیلم هایی نظیر لانتوری و خشم و هیاهو، به شناخته شدن بیشتر نوید محمد زاده کمک کرد.

اما میتوان نقطه اوج آغاز شهرت او را با بازی در فیلم ابد و یک روز ۱۳۹۴ دانست. البته وی در فیلم عصبانی نیستم ۱۳۹۲ نیز هنرنمایی کرده بود ، فیلم پر حاشیه و توقیفی ای که پس از پنج سال اکران شد . هنگامی که نوید محمدزاده در این فیلم به ایفای نقش پرداخت چندان شناخته شده نبود ولی پس از توقیف پنج ساله این فیلم و اکران آن در سال ۱۳۹۷ دیگر او به شهرت رسیده بود و همین امر سبب کمک به فروش بیشتر این فیلم کرد.


اما موفق ترین نقش نوید محمدزاده از نظر اجرا در سینما ، به فیلم سرخپوست ۱۳۹۷ تعلق دارد . نقشی که اکثریت منتقدان سینما و حاضرین جشنواره فیلم فجر ، باور داشتند که نوید محمدزاده برای بازی آن ، سیمرغ سال جشنواره را تصاحب میکند ، اما بر خلاف تصور همگان ، این جایزه به هوتن شکیبا برای بازی در شبی که ماه کامل شد ساخته نرگس آبیار رسید .

با اینحال که حزن از چهره های نوید محمدزاده مشخص بود ولی در پی حواشی پیش آمده نوید محمدزاده حمایت خود را از این تصمیم و هوتن شکیبا اعلام نمود.

حاشیه های نوید محمدزاده

البته این بازیگر زندگی و مسیر چندان بی حاشیه ای هم نداشته . وی همیشه به دلیل پوشش های متفاوتش در جشنواره های مختلف ، مورد توجه رسانه ها و انتقاد برخی قرار گرفته . همچنین حاشیه دیگری بر سر ساخت برند عطر خودش نیز در فضای مجازی ایجاد شد که مورد ناراحتی وی شد به طوری که در برنامه اینترنتی ای اینطور بیان کرد:

جهان سوم یعنی اینکه خارجی ها هر بازی ای کنن و هر تبلیغی کنن میگیم به به ، ولی ما داخلی ها اجازه نداریم . و اگر من بخوام جسور باشم و کار تازه ای بکنم میگن نباید این کارو بکنی. من کاری رو کردم که رابرت دنیرو هم انجام داده. الان که این حرف رو زدم میگن تو رو چه به دنیرو ، جهان سوم یعنی همین! این که تو خودت رو هیچ وقت در حد اونور نتونی ببینی.

صحبت های نوید محمدزاده در برنامه کافه آپارات

برخی دستاورد های نوید محمدزاده

  • بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم ابد و یک روز ۱۳۹۴
  • بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء ۱۳۹۵
  • بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین المللی براتیسلاوا برای فیلم ناهید ۲۰۱۵
  • بهترین بازیگر مرد در هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم ونیز برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء ۲۰۱۷
  • بهترین بازیگر مرد در نوزدهمین دوره بخش بین‌المللی جشنواره فیلم براتیسلاوا  برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضا ۱۳۹۶
  • بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در بیستمین دوره جشن خانه سینما برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضا ۱۳۹۷
  • بهترین بازیگر مرد جشنواره شب‌های تالین برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده۱۳۹۷

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *