بررسی بازی موبایلی ایرانی هادس ۲

باسلام و عرض ادب خدمت تمام مخاطبین عزیز پارت هنر، در خدمت شما هستیم با اولین نقد مون ازیک بازی اندروید، اون بازی بازی نیست جز بازی هادس دو، در ادامه با نقد این بازی زیبا همراه ماباشید.


سبک : اکشن اول شخص
رده بندی سنی : +۱۸
سازنده : مهدی پیغامی نسب

نگاهی بر داستان بازی

داستان بازی از جایی شروع میشود که یک فرد مرموز به افرادش دستور میدهد تا شخصیت اصلی بازی یعنی هادس را به زندان بیاندازند .

چیزی که مشخص است ، این است که هادس از تمام کسانی که به این روز انداختنش تنفر دارد. تنفری که باعث میشود هادس فقط به فکر کشتن این افراد باشد.

با گفتن این نکته به نظر می‌آید که شما هادس را یک فرد با قلب سنگی بدانید! فردی که فقط به دنبال انتقام است ، اما نه!

هادس هم احساس دارد و البته یک معشوقه که شاید این معشوقه و این عشق پاک آخرین نور درون دل هادس باشد ، که شاید روزی بتواند زندگی آرامی داشته باشد. اما تا وقتی که نتواند از این زندان فرار کند همه این افکار فقط در حد رویا هستند.

به طور کلی میتوان گفت داستان بازی جدال عشق و خشم و تاحدی هم وحشت است. بله ، دقیقا این یه داستان عالی برای یک بازی اکشن اول شخص است.

یکی از مهم ترین ویژگیهای بازی هادس ۲ که آن را از خیلی از بازیهای اندروید دیگر متمایز میکند همین خط داستانی آن است، که شما را میخکوب میکند و مجبور میکند که تا آخر، این بازی را ادامه بدید.
کمتر بازی اندروید ایرانی ای ، خط داستانی دارد که هادس کاملا از این قاعده مستثنی است.

بررسی گرافیک بازی

طبق چیزی که ما در تبلیغات بازی دیده بودیم این بود که گرافیک بازی را در حد بازیهای کنسول گفته بودند، اما در این مورد بسیار زیاده روی شده.

گرافیک بازی در مقایسه با بازیهای اندروید روز دارای گرافیک برتر و در مقابل بهترین بازیهای اندروید گرافیک یکسان دارد اما اینکه بگوییم گرافیک بازی در حد کنسول است تا حد بسیار زیادی اغراق کرده ایم.


متاسفانه در خیلی از بازیهای ایرانی مخصوصا اندروید از کار های اماده استفاده میشود و یا کارهایی که کاملا کپی از یک بازی خارجی مشابه است . اما گرافیک هادس نه کپی است و نه از کار اماده استفاده شده است .یا اگر هم استفاده شده باشد خیلی خیلی کم استفاده شده.


در طراحی دشمنان و اسلحه‌های بازی شاید می‌شد کمی بهتر عمل کرد. البته طراحی دشمنان و سلاح ها کاملا با فضای بازی سازگار هستند ، اما می‌شد با کمی کار بیشتر خیلی خیلی بهتر شود، اما تا همین حد هم خوب است و مشکل خاصی ندارد.


بازی در نور پردازی هم به خوبی عمل کرده است ، یعنی در محیط زندان فضا به اندازه کافی تاریک است و در زیر زمین همانقدر که باید نور هست و تا حد مناسبی خوب و طبیعی است ، که می‌تواند به خوبی شمارا در آن فضا قرار دهد.

نور پردازی یک نکته بسیار مهم، است که متاسفانه بازیهای ایرانی در این مورد هم در اندروید و هم در کامپیوتر تا حدی مشکل دارند که امیدواریم با جلو رفتن زمان و پیشرفت بازی‌سازی در کشور ما این مشکل حل شود.

گیم پلی و کنترل بازی

متاسفانه آنقدر که گرافیک و داستان بازی خوب است ، گیم پلی به خوبی آن ها نیست و آنچنان هم روان نیست.

اما یادتان باشد که ما داریم درباره یک بازی اندروید حرف میزنیم! شاید آنقدر این بازی تو بخش های قبلی خوب بود که انتظار من را خیلی خیلی بالا برد و کلا یادم رفت که این بازی ، یک بازی اندروید است.

گیم پلی بازی متوسط است یعنی نه به اندازه دو فاکتور قبلی است و نه خیلی بد. یک چیز متوسط.

کنترل بازی هم کمی سخت است ، و وقتی بخواهید برای اولین بار یک دشمن را از پای در بیاورید ، کمی اذیت شوید. اما نگران نباشید ! سازنده این بازی یعنی آقای پیغامی نسب مشخص است که به فکر است ، و هرروز سعی بر این دارد که بازی اش را بهتر کند و خوشبختانه با آپدیت هایی که اخیرا منتشر کرده ، هم گیم پلی خیلی بهتر شده و هم کنترل بازی خیلی خیلی نرم تر و بهتر شده است.

صدا گزاری بازی

به طور کل می‌توان صدا گذاری این بازی را به چند بخش تبدیل کرد:
صدای تیر ، صدای خشاب عوض کردن و البته صدا گذاری روی شخصیت ها.

این بازی توانسته است صداهای محیطی را به خوبی در خود داشته باشد، و البته صدای تفنگ ها و عوض کردن خشاب تفنگ به خوبی کار شده .
صدای شلیک از زمانی که شما صفحه را برای شلیک کردن لمس می‌کنید تا زمانی که تیر شلیک می‌شود ، تاخیر ندارد و صدا و تصویر به خوبی سینک شده است. تا اینجا در صدا گذاری کلی بازی مشکلی نیست و به خوبی کار شده.

اما ضعیف ترین بخش بازی بخش صدا گذاری شخصیت هاست.

متاسفانه گویندگان شخصیت ها اصلا حس و حال شخصیت را ندارند، و متاسفانه در این بازی نهایتا از دو صدا استفاده شده و آن صداها را با استفاده از نرم افزار های تغییر صدا تغییر داده اند .

این کار نه تنها حرفه ای نیست بلکه در این بازی خوب هم در نیامده است.

سخن پایانی

در پایان میتوانم بگویم هادس دو واقعاً یک شاهکار اندرویدی ایرانیست و حتما حتما تجربه آن را‌به همه شما مخاطبین عزیز رسانه پارت هنر توصیه میکنم.


نظر شما درباره این بازی چیست؟! با ما در میان بگذارید.

نمره بازی اندرویدی ایرانی هادس 2

نمره این بازی ، بر اساس نقد ، و نظر شخصی نویسنده این پست (حسین امان اللهی) داده شده است. معیار های نویسنده جهت نمره دهی به بازی :داستان عالی - گرافیک خوب - گیم پلی متوسط و کنترل سخت - صداگذای محیطی خوب و شخصیت ها بد
۸
نمره این بازی از 10 است
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *