مقایسه ای بر شخصیت های Game of thrones (استنیس براتیون)

سریال (گیم آف ترونز) یکی از پر ترفدار ترین سریال های اخیر است،میدانیم که این سریال اقتباسی از مجموعه کتاب های (نغمه آتش و یخ) است اما آیا کاراکتر ها و ماجرا ها کاملا یکی اند یا تفاوت دارند؟!
در این بخش به مقایسه یکی از کاراکتر های این مجموعه میپردازیم ، یعنی استنیس براتیون.

تفاوت هایی در شخصیت و چهره او وجود دارد

استانیس از همان ورود آن به داستان موهای سفیدی دارد و در اوایل داستان نیز گفته شده(با وجود این که سی و پنج سال بیشتر نداشت فقط تعداد کمی موی سیاه روی سرش باقی مانده بود)اما در سریال حتی در پایان عمرش دارای موهای سیاهیست.

استنیس اثر henning

سریال به گذشته استانیس هیچ اشاره ای ندارد ، و ما متوجه نمیشویم که در کودکی او بسیار می خندیده و شوخی می کرده علت اخلاق بدش هم کم محبتی پدرش،تبعیض بین او و برادرانش و در بزرگی دست کم گرفته شدنش بوده.

مشکل این جاست که ما در همان سریال با فردی بد اخلاق روبرو میشویم و هرگز علت این بد اخلاقی را متوجه نمیشویم.

همچنین این شخصیت در سریال فردی بسیار ترسو و بزدل است که ترس خود را پشت اخم و خونسردی پنهان میکند اما در داستان با وجود کارهای بدی که میکند فردی بسیار شجاع است .

برای مثال در جنگی که قلعه (استورم اند) محاصره شده بود با وجودی که از گرسنگی به خوردن حیوانات رو آورده بودند وی حاضر به تسلیم نشده بود.(جنگی که در سریال حتی اسمی ازش برده نشد)

جمع بندی نهایی مقایسه

میتوان گفت در آوردن این کاراکتر به خوبی نبوده زیرا ذهنیتی که ما از استانیس در فیلم به دست می آوریم با ذهنیتی که از خواندن داستان متفاوت است.

در قسمت های دیگر از این مجموعه مقالات ، به مقایسه داستان و شخصیت های دیگر کتاب و سریال میپردازیم…

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *