اسامی برندگان جشنواره گلدن گلوب ۲۰۲۰ ؛ واکین فینیکس بهترین بازیگر اصلی درام!

هفتاد و هفتمین مراسم گلدن گلوب نیز در ۵ ژانویه ۲۰۲۰ در هتل بورلی هیلتون برگزار شد و به انتخاب انجمن مطبوعات خارجی هالیوود  ، برندگان این جشنواره ، مشخص شده اند. این مراسم به صورت زنده از شبکه ان بی سی پخش شد و امسال پنجمین سالی است که ریکی جرویز به عنوان مجری این جشنواره حاضر شده است.

نکته جالب توجه این جشنواره اما ، درمورد برندگان این جشنواره است . درحالی که عده زیادی از سینما دوستان ، بر این باور بودند که مرد ایرلندی (irishman) یا جوکر (jpker) برنده بهترین فیلم درام خواهند شد ولی این جایزه به فیلم ۱۹۱۷ به کارگردانی و نویسندگی سم مندس رسید.

البته این نکته نیز دور از انتظار نبود ، زیرا در زمان اکران این اثر نیست ، نقد های مثبت زیادی به گوش میرسید ، اما به هر حال در نوع خود ، انتخاب جالبی بود.

جذابیت دیگر این ماجرا در رقابت بازیگران نقش اصلی درام بود . درحالی که واکین فینیکس ، کریستین بیل ، آنتونیو باندراس ، آدام درایور و جاناتان پرایس در رقابت با هم بودن ، اما دیگر شکی برای انتخاب واکین فینیکس به عنوان بهترین بازیگر درام باقی نمانده بود و همینطور هم شد.

هرچند نام کریستین بیل نیز بر این انتخاب کار برگزیده نمودن را سخت کرده بود ولی نهایت حق ، به حق دارش رسید.

ضمن اشاره به نکته آخر میپردازیم به ارائه لیست برندگان این جشنواره و آن هم برگزیده شدن فیلم روزی روزگاری هالیوود ، اثر تارانتینو در دو بخش بهترین فیلم نامه و بهترین فیلم کمدی / موزیکال بود. شاید خود تارانتیو نیز ، به آن صورت فکرش را نمیکرد که در این جشنواره ، اثرش دو جایزه را دریافت کند .

شاید برنده شدن این اثر در بخش بهترین فیلم کمدی یا موزیکال دور از انتظار نبود اما برنده شدن این فیلم به عنوان بهترین فیلم نامه ، آن هم در کنار فیلم نامه مرد ایرلندی ، حداقل برای من ، آنچنان قابل پیشبینی نبود.

در زیر میتوانید ، لیستی از نامزد ها و برندگان هفتاد و هفتمین جشنواره گلدن گلوب را مشاهده کنید.

بهترین فیلم درام

فیلم ۱۹۱۷ به کارگردانی و نویسندگی سم مندس

فیلم 1917 به کارگردانی و نویسندگی سم مندس

نامزد ها :

  • ۱۹۱۷
  • مرد ایرلندی (irishman)
  • جوکر (joker)
  • داستان ازدواج (Marriage Story)
  • دو پاپ (The Two Popes)

بهترین فیلم موزیکال یا کمدی

روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood) به کارگردانی کوئنتین تارانتینو

روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood) به کارگردانی کوئنتین تارانتینو

نامزد ها:

  • روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood)
  • دولمایت اسم من است (Dolemite Is My Name)
  • خرگوش جوجو (Jojo Rabbit)
  • چاقو کشی (Knives Out)
  • راکت‌من (Rocketman)

بهترین بازیگر مرد درام

واکین فینیکس برای بازی در فیلم جوکر (joker) در نقش آرتور فلک

واکین فینیکس برای بازی در فیلم جوکر (joker) در نقش آرتور فلک

نامزد ها :

  • واکین فینیکس : جوکر (joker)
  • کریستین بیل : فورد در برابر فراری (Ford v. Ferrari)
  • آنتونیو باندراس : درد و شکوه (Pain and Glory)
  • آدام درایور : داستان ازدواج (Marriage Story)
  • جاناتان پرایس : دو پاپ (The Two Popes)

بهترین بازیگر زن درام

رنی زلوگر برای بازی در فیلم جودی در نقش جودی گارلند

رنی زلوگر

نامزد ها:

  • رنی زلوگر : جودی (Judy)
  • سینتیا اریوو : هریت (Harriet)
  • اسکارت جوهانسون : داستان ازدواج (Marriage Story)
  • سورشا رونان : زنان کوچک (Little Women)
  • شارلیز ترون : بمب شل (Bombshell)

بهترین بازیگر مرد کمدی/موزیکال

تارون اجرتون برای بازی در فیلم راکت‌من در نقش التون جان

تارون اجرتون

نامزد ها‌ :

  • تارون اجرتون : راکت‌من (Rocketman)
  • دنیل کریگ : چاقو کشی (Knives Out)
  • رومن گریفن دیویس : خرگوش جوجو (Jojo Rabbit)
  • لئوناردو دی‌کاپریو : روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood)
  • ادی مورفی : دولمایت اسم من است (Dolemite Is My Name)

بهترین بازیگر زن کمدی/موزیکال

اکوفینا برای بازی در فیلم وداع (The Farewell)در نقش بیلی وانگ

اکوفینا

نامزد ها :

  • اکوفینا : وداع (The Farewell)
  • آنا د آرماس : چاقو کشی (Knives Out)
  • کیت بلانشت : کجارفتی برنادت (Where’d You Go, Bernadette)
  • بنی فلداستین : بوک اسمارت (Booksmart)
  • اما تامپسون: آخر شب (Late Night)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

برد پیت برای بازی در فیلم روزی روزگاری در هالیوود در نقش کلیف بوث

برد پیت

نامزد ها:

  • برد پیت : روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood)
  • تام هنکس : روزی زیبا در محله (A Beautiful Day in the Neighborhood)
  • آنتونی هاپکینز : دو پاپ (The Two Popes)
  • آل پاچینو : مرد ایرلندی (irishman)
  • جو پشی : مرد ایرلندی (irishman)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

لورا درن برای بازی در فیلم داستان ازدواج در نقش نورا فنشاو

لورا درن

نامزد ها :

  • لورا درن : داستان ازدواج (Marriage Story)
  • کتی بیتس : ریچارد جول (Richard Jewell)
  • آنت بنینگ : گزارش (The Report)
  • جنیفر لوپز : شیادان (Hustlers)
  • مارگو رابی : بمب‌شل (Bombshell)

بهترین کارگردانی

سم مندس (برای کارگردانی فیلم ۱۹۱۷)

سم مندس

نامزد ها :

  • سم مندس : ۱۹۱۷
  • بونگ جون هو : انگل (Parasite)
  • تاد فلیپس : جوکر (joker)
  • مارتین اسکورسیزی : مرد ایرلندی (irishman)
  • کوئنتین تارانتینو :  روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood)

بهترین فیلم نامه

فیلم نامه اثر روزی روزگاری در هالیوود نوشته کوئنتین تارانتینو

عکسی از تارانتیو و بردپیت در کنار هم

نامزد ها :

  • کوئنتین تارانتینو : روزی روزگاری در هالیوود
  • نوآ بامباک :  داستان ازدواج (Marriage Story)
  • بونگ جون هو و هان جین وون :   انگل (Parasite)
  • آنتونی مک‌کارتن :  دو پاپ (The Two Popes)
  • استیون زایلیان : مرد ایرلندی (irishman)

بهترین موسیقی

هیلدور گودنادوتیر برای فیلم جوکر

تصویری از هیلدور گودنادوتیر

نامزد ها :

  • هیلدور گودنادوتیر : جوکر (joker)
  • الکساندر دسپلا : زنان کوچک (Little Women)
  • رندی نیومن : داستان ازدواج (Marriage Story)
  • توماس نیومن : ۱۹۱۷
  • دانیل پمبرتن : بروکلین بی‌مادر (Motherless Brooklyn)

بهترین ترانه غیر اقتباسی

(من می‌خوام..) دوباره مرا دوست داشته باش برای فیلم راکت‌من

تصویری از یکی از صحنه های راکت‌من

نامزد ها :

  • (من می‌خوام..) دوباره مرا دوست داشته‌ باش (التون جان، برنی تاپین) : راکت من (Rocketman)
  • اشباح زیبا : گربه‌ها (cats)
  • به‌سوی ناشناخته : فروزن ۲ (frozen 2)
  • اسپیریت (بیانسه ، تیموتی مکنزی، ایلیا سلمان‌زاده) : شیرشاه (The Lion King)
  • “بلند شو” (جاشوا برین کمپبل، سینتیا اروینو) : هریت (Harriet)

بهترین انیمیشن

لینک گمشده (Missing Link) به کارگردانی کریس باتلر

تصویر انیمیشن لینک گمشده

نامزد ها :

  • حلقه گمشده (Missing Link)
  • منجمد ۲ (frozen 2)
  • چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم۳ (How to Train Your Dragon 3)
  • شیرشاه (The Lion King)
  • داستان اسباب‌بازی ۴ (Toy Story 4)

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان

انگل (Parasite) به نویسندگی و کارگردانی بونگ جون هو

تصویری از فیلم انگل

نامزد ها :

  • انگل (Parasite) محصول : کره جنوبی | زبان : کره‌ای
  • وداع (The Farewell) محصول : ایالات متحده آمریکا | زبان : انگلیسی-ماندارین
  • بینوایان (Les Misérables) محصول : فرانسه | زبان : فرانسوی
  • درد و شکوه (Pain and Glory) محصول : اسپانیا | زبان : اسپانیایی
  • پرتره یک بانو (Portrait of a Lady on Fire) در آتش محصول : فرانسه | زبان : فرانسوی

درآخر همچنان باید بگویم که برخی انتخاب های جشنواره امسال واقعا تعجب بر انگیز و عجیب بودند که در فرصتی مناسب ، طی یک آیتم ویدیویی به این موضوع نیز خواهیم پرداخت.

نظرات خود را پیرامون این جشنواره با ما در میان بگذارید…

علاقه مند به گیم و هنر , هنرجوی هنرستان هنر های زیبا , مدیر و موسس رسانه پارت هنر
  • instagram

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *